| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Surface Finish | Black Oxide |
| Tolerance | +/-0.5mm |
| Manufacturing Process | Casting |
| Weight | 450g |
| Material | Aluminium |
|---|---|
| Weight | 0.62Kg/pc |
| Process | Gravity Casting |
| Finish | Sand Blasting |
| Certificate | ISO9001:2015 |
| Material | Stainless Steel 304 |
|---|---|
| Surface Finish | Polishing |
| Tolerance | +/-0.5mm |
| Manufacturing Process | Casting |
| Weight | 300g |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface Finish | Non |
| Tolerance | +/-0.1mm |
| Manufacturing Process | Casting |
| Weight | 450g |
| Material | Brass |
|---|---|
| Surface Finish | Non |
| Tolerance | +/-0.2mm |
| Manufacturing Process | Casting |
| Weight | 100g |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface Finish | Non |
| Tolerance | +/-0.5mm |
| Manufacturing Process | Casting |
| Weight | 400g |
| Material | Stainless Steel 304 |
|---|---|
| Surface Finish | Polishing |
| Tolerance | +/-0.1mm |
| Manufacturing Process | Casting |
| Weight | 400g |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Surface Finish | Non |
| Tolerance | +/-0.1mm |
| Manufacturing Process | Casting |
| Weight | 500g |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface Finish | Non |
| Tolerance | +/-0.1mm |
| Manufacturing Process | Casting |
| Weight | 200g |
| Material | Brass |
|---|---|
| Surface Finish | Non |
| Tolerance | +/-0.1mm |
| Manufacturing Process | Casting |
| Weight | 150g |