| Material | Steel |
|---|---|
| Process | Forging |
| Weight | 100g |
| Tolerance | +/-0.5mm |
| Surface | Non |
| Material | Steel |
|---|---|
| Process | Forging |
| Weight | 100g |
| Tolerance | +/-0.5mm |
| Surface | Non |
| Material | Steel |
|---|---|
| Surface | Oxidation |
| Tolerance | +/-0.05mm |
| Weight | 200g/pc |
| Process | Machining |
| Material | Aluminium A360 |
|---|---|
| Surface Treatment | Non |
| Tolerance | +/-0.1MM |
| Weight | 120g/pc |
| OEM | Available |
| Material | Steel |
|---|---|
| Surface | Non |
| Tolerance | +/-0.05mm |
| Weight | 500g/pc |
| Process | Machining |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Surface | Non |
| Tolerance | +/-0.05mm |
| Weight | 200g/pc |
| Process | Machining |
| Material | Steel |
|---|---|
| Process | Forging |
| Weight | 300g |
| Tolerance | +/-0.1mm |
| Surface | Non |
| Material | Aluminium |
|---|---|
| Surface Treatment | Non |
| Tolerance | +/-0.8MM |
| Weight | 500g/pc |
| OEM | Available |
| Material | Brass |
|---|---|
| Process | Forging |
| Weight | 80g |
| Tolerance | +/-0.2mm |
| Surface | Non |
| Material | Q235 Steel |
|---|---|
| Process | Forging And Machining |
| Weight | 260g |
| Tolerance | +/-0.1mm |
| Surface | Galvanized |