| Material | Zinc |
|---|---|
| Surface Treatment | Non |
| Tolerance | +/-0.5MM |
| Weight | 150g/pc |
| OEM | Available |
| Material | Aluminium ADC12 |
|---|---|
| Surface Treatment | Non |
| Tolerance | +/-0.5MM |
| Weight | 450g/pc |
| OEM | Available |
| Material | Zinc |
|---|---|
| Surface Treatment | Non |
| Tolerance | +/-0.5MM |
| Weight | 450g/pc |
| OEM | Available |
| Material | Aluminium ADC12 |
|---|---|
| Surface Treatment | Non |
| Tolerance | +/-0.5MM |
| Weight | 500g/pc |
| OEM | Available |
| Material | Aluminium ADC12 |
|---|---|
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Tolerance | +/-0.5MM |
| Weight | 900g/pc |
| OEM | Available |
| Material | A380 Aluminium |
|---|---|
| Surface Treatment | Non |
| Tolerance | +/-0.1MM |
| Weight | 170g/pc |
| OEM | Available |
| Material | Aluminium A360 |
|---|---|
| Surface Treatment | Non |
| Tolerance | +/-0.1MM |
| Weight | 120g/pc |
| OEM | Available |
| Material | Aluminium A380 |
|---|---|
| Surface Treatment | Anodization |
| Tolerance | +/-0.1MM |
| Weight | 150g/pc |
| OEM | Available |
| Material | ADC 12 Aluminium |
|---|---|
| Surface Treatment | Anodization |
| Tolerance | +/-0.1MM |
| Weight | 200g/pc |
| OEM | Available |
| Material | Zinc |
|---|---|
| Surface Treatment | Non |
| Tolerance | +/-0.1MM |
| Weight | 500g/pc |
| OEM | Available |